Старша медична сестра:

Губарькова Ірина Василівна


             

ОРГАНІЗАЦІЯ 
МЕДИЧНОГО  ОБСЛУГОВУВАННЯ
В Кегичівському дошкільному навчальному закладі №2(я/с) організована робота медичного кабінету, ізолятору.

Приміщення відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, оснащені та забезпечені необхідним обладнанням та лікарськими засобами, виробами медичного призначення.

 
Завдання та обов'язки медичної сестри
 
1. Керується чинним законодавством України про охорону здоров’я та нормативно-правовими актами, що визначають діяльність закладів охорони здоров’я.
2. Комплектує набори медичного інструментарію відповідно до виду операції.
3. Готує та стерилізує матеріал.
4. Володіє методикою забору матеріалу для лабораторних досліджень.
5. Несе відповідальність за витрати медикаментів.
6. Володіє методами реанімації, вміє надати допомогу при травматичному пошкодженні, кровотечі, колапсі, отруєнні, утопленні, механічній асфіксії, анафілактичному шоці, опіках, відмороженні, алергічних станах.
7. Володіє методами асептики та антисептики.
8. Веде медичну документацію.
9. Бере активну участь в поширенні медичних знань серед населення щодо профілактики захворювань та їх ускладнень.
10. Дотримується принципів медичної деонтології.
11. Постійно удосконалює свій професійний рівень.
 
Не забуваймо про вітаміни
          У зимовий період раціон малюка має бути висококалорійним, вміщувати багато білків, вуглеводів і вітамінів. Рис, гречана та вівсяна каші, біле куряче й індиче м'ясо, риба, нежирні свинина і яловичина мають складати основу харчування.

          І звісно ж, не можна забувати про овочі і фрукти. Холодної пори найважливішим є вітамін С, який захищає дитячий організм від застуди. 
          Аби максимально зберегти цінні речовини в овочах, варіть їх не надто довго. Найбільш корисними фруктами взимку вважаються ківі, лимон, апельсин, грейпфрут і мандарин. Якщо у малюка діатез чи алергія на ці фрукти, замінити їх можуть морожені ягоди: суниці, малина, чорна смородина, аґрус.

Батькам на замітку
приймання дітей до дошкільного закладу

          Перед зарахуванням дитини до ДНЗ батьки повинні підготувати її до перебування у дитячому колективі: пройти повне медичне обстеження в відділі дитячої поліклініки та отримати довідку щодо стану її фізичного та психічного розвитку.
 При зарахуванні дитини до конкретної групи медичний працівник дошкільного навчального закладу збирає інформацію про особливості розвитку і поведінки дитини, оцінює її стан здоров’я.

           Відомості про дитину раннього віку при зарахуванні до ДНЗ заносять до історії розвитку дитини (за формою № 112/0), а дошкільного віку – до медичної карти дитини (за формою № 026/0), та повідомляють вихователю групи.
Закон України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402 – ІІІ із змінами і доповненнями.

Ранкове приймання дітейКабинет доктора Пилюлькина

         Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня здійснює вихователь групи під контролем медичного працівника. Під час ранкового прийому перевіряють стан шкірних покровів дитини, проводять опитування батьків. Усім вихованцям ясельних та карантинних груп вимірюють температуру тіла. Термометри дезінфікують.

            Дітей з ознаками захворювання до дошкільного закладу не приймають. Після перенесеного захворювання або тимчасової відсутності з інших причин приймання дітей дозволяють за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом.
Щоденний контроль за станом здоров’я вихованців

           Медичні працівники дошкільного навчального закладу мають здійснювати постійний контроль за станом здоров’я дітей, надавати невідкладну медичну допомогу у разі гострого захворювання або травми, систематично навчати дітей правил особистої гігієни, проводити профілактичні щеплення спільно з лікарем-педіатром згідно з календарем щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ.
           Щоденно медичний персонал контролює профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь. Щоденні медичні огляди дітей допомагають своєчасно виявити ознаки захворювання у дитини, ізолювати вихованця від здорових дітей і надати невідкладну медичну допомогу. Основи законодавства України про охорону здоров’я від 19 листопада 1992 р. № 2801-XII із змінами і доповненнями.

Контроль за організацією харчування

           Медична сестра дошкільного навчального закладу відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за організацією харчування, у тому числі за безпекою харчових продуктів та готових страв; умовами та строками їх зберігання і реалізації, технологією приготування страв; виконанням норм харчування тощо. При організації харчування медичний персонал керується насамперед Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах (наказ МОН, МОЗ від 17 квітня 2006 р. № 298/227) та порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах (наказ МОН, МОЗ від 1 червня 2005 р. № 242/329).

 

 
Профілактика та лікування ГРВІ у дітей  

З початком холодної пори року в Україні різко зростає кількість гострих респіраторно-вірусних інфекцій як серед дорослого, так і серед дитячого населення. Поради щодо лікування та профілактики ГРВІ у дітей дає головний дитячий інфекціоніст МОЗ України проф. Крамарєв Сергій Олександрович :
Основні принципи лікування дітей з ГРВІ:
- застосування етіотропних, противірусних препаратів, індукторів інтерферонів;
- температура приміщення, в якому перебуває хворий, повинна бути в межах 22-24 градуси за Цельсієм;
- при ГРВІ однаково небезпечним є як переохолодження хворого, так і перегрівання. Сильне закутування може викликати підвищення температури тіла;
- Необхідною умовою лікування ГРВІ є часте провітрювання приміщень, але за умови відсутності протягів;
- Харчування хворого повинне бути повноцінним та легко засвоюваним і складатися переважно з фруктів, овочів, каш, риби. М`ясні, смажені, жирні, гострі блюда можуть викликати підвищення температури тіла хворого;
- Дитина повинна багато пити: соки, морси, компоти, чай з лимоном, малиною, калиною, мінеральна столова вода без газу;
- Застосування рослинних адаптогенів ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінів за призначенням лікаря протягом усього періоду хвороби і ще протягом тижня після видужання;

Лікування окремих симптомів ГРВІ:
1) зниження температури тіла, що вище 38-38,5 градусів Цельсія. Для цього доцільніше використати парацетамол або ібупрофен.
2) Ліквідація закладеності носа. Це може бути здійснено шляхом закапування у носові ходи теплого фізіологічного розчину, дитячих крапель для носа.
3) Використання відхаркувальних засобів і препаратів, що розріджують мокротиння, адаптованих для дітей.

Профілактика ГРВІ у дітей:
1. Вакцинація проти грипу.
2. Повноцінне харчування із включенням у раціон достатньої кількості овочів і фруктів, вітамінів.
3. Поступове загартування з використанням фізичних вправ і водних процедур.
4. Включення в раціон харчування, особливо в сезон підйому ГРВІ, природних фітонцидів – часнику і цибулі.
5. Постійне провітрювання приміщень та їх вологе прибирання. Регулювання вологості повітря в приміщеннях є одним з важливих способів профілактики ГРВІ. Встановлено, що максимальна інактивація вірусу парагрипу відбувається при вологості повітря 80%, грипу – при вологості повітря 50%, респіраторно-синцитіального вірусу – при вологості повітря від 30% до 80%.
6. Проведення перед осінньо-зимовим сезоном загальнозміцнюючих курсів рослинними адаптогенами ( ехінацея, елеутерокок тощо ) і полівітамінами.

Важливо! Всі медикаменти повинні вживатись лише за призначенням лікаря у відповідності з віком та станом дитини.
Проходной балл. детские картинки врач терапевт Поступаем вместе. Форум
РЕКОМЕННДАЦІЇ

що до поліпшення відвідуваності дітьми ДНЗ №2

 

1. Зволожувач повітря (Зміни температурного режиму, перешкоджають комфорту. Наслідками низької вологості є підвищена сприйнятливість до різних респіраторних захворювань, а ще часто в «сухих приміщеннях» шкіра рук і лиця ставати грубою, втрачає тургор, починає лущитися).

2. Кварцування приміщення  (Заснований на застосуванні УФ-випромінювання  UV-C діапазону, джерелом якого є бактерицидні лампи). 10 хв. 1 раз на день.

3. Ароматерапія (Використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин для укріплення фізичного та психічного здоров'я). Хвойні олії 15 хв. 2 – 3 рази на день.

4. Ранкова гімнастика (Щоденне оздоровлення організму дитини);

   Дихальна гімнастика  (Спеціальні    вправи   для    розвитку    дихальної  мускулатури);

   Гімнастика пробудження (Невідмінна ланка фізичного розвитку дітей. Її місце - у другій  половині дня після денного сну).

   Загартовуючі процедури (пристосування організму до несприятливих дій довкілля).

 5. С – вітамінізація (вживання продуктів збагачених вітаміном С).

6. Змащування носових пазух рослинними оліями, мазями (Вазелін, Оксолінова мазь ) 10 днів кожного місяця.

7. Гомеопатичні препарати (пити за схемою в інструкції) на вибір:

   Енгістол ( Препарат володіє імуномодулюючою, імунокоригуючою, непрямою противірусною та антибактеріальною активністю, впливаючи на процеси клітинного та гуморального імунітету; має протизапальну, протиалергічну та детоксикаційну дію);

   Інфлюцид (Профілактика і лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій);

   Імунофлазід (профілактика грипу при контакті з хворими та у період епідемії захворювання та сезонного росту захворюваності на ГРВІ).